Hamak dla niemowlęcia, a prawidłowa pozycja malucha. 0
Zalety hamaka dla niemowlaka.

Hamak dla dziecka, a wzmożone napięcie mięśniowe.

Co to jest wzmożone napięcie mięśniowe u niemowlaka?

Gdy lekarz pediatra stwierdza u malucha wzmożone napięcie mięśniowe, dla wielu rodziców jest to niezwykle stresująca wiadomość. Nie należy, jednak, wpadać w panikę. Warto wiedzieć, jak - oprócz specjalnych ćwiczeń rehabilitacyjnych - możemy sami, poprzez korektę naszych przyzwyczajeń w pielęgnacji dziecka, pomóc maluszkowi i ułatwić mu osiąganie dalszych etapów rozwoju. 

Wzmożone napięcie mięśniowe u niemowlaka objawy.

Napięcie mięśniowe ma wpływ na cały rozwój dziecka i na pokonywanie przez malucha kolejnych etapów rozwoju fizycznego. Najbardziej charakterystyczne objawy wzmożonego napięcia mięśniowego to nienaturalne wyginanie się w literę C, przekrzywianie ciała w jedną stronę. Maluchy u których podejrzewa się wzmożone napięcie mięśniowe często mają mocno zaciśnięte piąstki.

Nieprawidłowe napięcie mięśniowe u niemowląt  wywołuje w dzieciach niepokój i powoduje, że maluchy mało śpią, są płaczliwe i z trudem się uspokajają. Takie dzieci mogą mieć trudności z nauką raczkowania, chodzenia. W wyniku silnego napięcia dzieci prężą się i odginają.

Ćwiczenia polegają na rozluźnieniu mięśni malca i prowokowaniu do przyjmowania przez niego pozycji skulonej - “zwijamy” niemowlę w kłębuszek.

Hamak dla niemowląt pomaga w stopniowym rozluźnianiu mięśni dziecka.

Hamak dla dziecka przeznaczony dla niemowląt od urodzenia do 5 miesięcy i ułatwia dziecku przyjęcie naturalnej pozycji - “w kuleczkę”.

  • Niemowlę przyjmuje w hamaku naturalną pozycję z lekko zaokrąglonym kręgosłupem, rączkami skierowanymi do osi ciała i lekko podwiniętą  miednicą. Jest to pozycja podobna do pozycji malucha w brzuchu mamy. Sprzyja ona rozluźnieniu pasa barkowego niemowlęcia i wpływa na stopniowe rozluźnianie napięcia całego ciała. Hamak zapobiega prężeniu się dziecka i jego wyginaniu się do tyłu.
  • Przy wzmożonym napięciu mięśniowym bardzo ważne są regularne ćwiczenia w domu, zgodnie z zaleceniami fizjoterapeuty. Jednak warto pomyśleć o hamaku dla niemowląt, który sprawia, że kręgosłup, szyja i główka malucha są idealnie podtrzymane przez materiał dopasowujący się do ciała dziecka. Miękka bawełna otula ciało niemowlęcia i pozwala maluszkowi na wygodne ułożenie się w hamaku.

Hamak dla niemowląt ma korzystny wpływ na poczucie bezpieczeństwa malucha.

Pozycja dziecka w hamaku jest podobna do tej, którą przyjmuje maluszek w brzuchu mamy. Jest ona związana z “czuciem” własnego ciała, kształtowaniem się w mózgu dziecka poczucia jego przestrzenności. Wahadłowy, kołyszący jednostajny ruch hamaka stymuluje zmysł równowagi, a poprzez podobieństwo do kołysania, które odczuwał malec w życiu płodowym, korzystnie wpływa na poczucie bezpieczeństwa dziecka.

  • Idealny dla maluszka do spania.
  • Wspaniale relaksuje malucha.
  • Ułatwia dziecku wyciszenie się.
  • Działa uspokajająco.

Materiał:
100% bawełna organiczna. Bezpieczne barwniki, nie zawierają szkodliwych substancji.

Wymiary:
80x80cm
sznury: ok. 20cm
Hamak mocuje się za pomocą klamry z obu stron łóżeczka lub kołyski.
Atutem są specjalnie zaprojektowane majteczki zapewniające maluchowi bezpieczeństwo.

Użytkowanie:
Hamak można prać w pralce w temperaturze 30 stopni Celsjusza. Nie wolno suszyć w suszarce bębnowej.

Produkcja: Projekt Fair Trade w Indiach

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl