Nosidło Tonga to najmniejsze i najlżejsze nosidełko dla dziecka, idealne dla ruchliwych i niecierpliwych maluchów. Zmieścisz je nawet w kieszeni! Tonga przeznaczona jest dla niemowląt od urodzenia do 15 kg i umożliwia noszenie dziecka w pozycji kołyski oraz na boku rodzica.
Dzięki noszeniu dziecka w Tondze chronisz swój kręgosłup przed jego nienaturalnym wyginaniem się. Tonga odciąża Twój kręgosłup i ręce!

To najszybsze i najprostsze nosidełko w zakładaniu! 
Sprawdzi się przez cały okres noszenia dziecka. 

- pozycja kołyski
Przeznaczona dla niemowląt od urodzenia do ok. 4 - 5 miesięcy. W tej pozycji Tongi używa się głównie do usypiania malucha oraz do karmienia. Niemowlę otulone jest wówczas dokładnie siatką hamaka, a główka maluszka spoczywa w zgięciu łokcia noszącego. Tonga wspiera karmiącą mamę, ułatwiając jej ułożenie malca przy piersi i odciążając jej kręgosłup.

- pozycja na biodrze
Starsze niemowlęta najwygodniej nosi się w Tondze w pozycji na biodrze. Maluch dużo widzi, ma zapewnioną swobodę ruchów, a jednocześnie czuje się bezpiecznie dzięki bliskości rodzica. Dziecko noszone w Tondze jest lekko podtrzymane ręką rodzica, delikatnie balansuje w rytm kroków noszącego.

To rewelacyjne, maleńkie nosidełko idealnie współgra z naturalnym ruchem noszącego i malucha. Dziecko w nosidełku Tonga przyjmuje fizjologiczną pozycję żabki z zaokrąglonym w literkę C kręgosłupem i podwiniętą miednicą. Pupa malucha umieszczona jest głęboko w środkowej części hamaka Tongi, a kolanka uniesione są powyżej pupy.

Są dwa rodzaje nosidełka Tonga:
a) Tonga regulowana - idealna dla noszących o różnych gabarytach. Długość Tongi reguluje się za pomocą plastikowej klamry, na którą nawija się nadmiar paska nosidła.Prawidłową długość nosidełka wyznaczamy umieszczając hamak Tongi na wysokości swoich bioder. Dzięki regulacji to samo nosidełko możesz nosić na każde ubranie - zarówno letnie, jak i zimowe.

b) Tonga rozmiarowa - jest absolutnie miniaturowym nosidełkiem. Doskonale się sprawdza, gdy noszący jest jeden lub też mama i tata są podobnej postury. Brak klamry regulującej sprawia, że nosidełko jest super mięciutkie i wygodne.

Nosidełko Tonga wykonane jest ze 100% bawełny, która posiada certyfikat Oeko -Tex Standard 100. Spełnia normę bezpieczeństwa i jakości UE. Wszystkie barwniki używane w produkcji są bezpieczne dla dziecka. 
Nosidełko produkowane jest we Francji.

Szerokość hamaka - 60 cm

Nosidełko Tonga - najmniejsze nosidełko do noszenia dziecka na biodrze

Newsletter
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter!
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl