5 argumentów, że skarpetki antypoślizgowe z podeszwą zastępują kapcie. 0
5 argumentów, że skarpetki antypoślizgowe z podeszwą zastępują kapcie.

 Stópka dziecka potrzebuje swobodnego ruchu do prawidłowego rozwoju. Maluchy intuicyjnie zdejmują kapciuszki i najchętniej biegają na bosaka. O ile latem nie stanowi to problemu, zimą małe nóżki często marzną na podłodze. Dodatkowym problemem są śliskie podłogi, które podczas biegów i skoków nie zapewniają dziecku stabilności. Maluch może łatwo się poślizgnąć.

Sami mieliśmy podobny dylemat - jak zapewnić dziecku bezpieczeństwo, a jednocześnie nie ograniczać mu swobodnej zabawy. Dodatkowo, pewnym kłopotem była konieczność zabierania dodatkowego obuwia - wystarczająco miękkiego i elastycznego - na zajęcia gimnastyczne, do sali zabaw, czy do znajomych. Buciki niemowlęce czy kapciuszki zajmują jednak sporo miejsca w torbie. A było oczywistym, że nasz szkrab i tak je ściągnie. 

Dlatego nasz wybór padł na skarpetki antypoślizgowe - inaczej skarpetki abs. Również jeśli chodzi o rodzaj tych skarpetek, to wybór był uzasadniony praktycznością. O rodzajach skarpetek antypoślizgowych czytaj TUTAJ.

Skarpetki z podeszwą zapewniają dziecku bezpieczeństwo.
Wielokrotnie mieliśmy okazję sprawdzić to na maluchu. Niezależnie od tego, czy dziecko biegało po panelach, płytkach, czy po dywanie w sali zabaw, skarpetki minimalizowały ryzyko poślizgnięcia się. Uznaliśmy, że silikonowa podeszwa będzie wystarczająco wytrzymała i zapewni odpowiednią stabilizację. Drobne elementy abs może będą wystarczające przy mniej ruchliwych dzieciach. Na bardzo aktywne maluchy konieczny jest "patent specjalny" - silikonowa podeszwa. Nasze wymagania spełniła silikonowa podeszwa antypoślizgowych skarpetek Sterntaler, które jest miękka i elastyczna. Układa się idealnie do stóp malca i odpowiednio chroni go przed upadkiem.

Antypoślizgowe skarpetki wspierają prawidłowy rozwój stóp dziecka.
Dla malucha nie ma nic radośniejszego niż swobodny ruch. A do tego, gdy ma gołe stópki, to radocha jest podwójna. Skarpetki abs nie ograniczają mu ruchu. Stópki pracują naturalnie i rozwijają się zgodnie z fizjologią. Bez ograniczenia stóp sztywnymi zapiętkami, wysokimi bucikami i twardymi podeszwami zdrowy maluch rozwija swoje umiejętności ruchowe w swoim tempie. 

Nóżka dziecka w antypoślizgowych skarpetkach nie poci się.
Biegający maluch jest rozgrzany, a jego stópki bardzo często są wilgotne. Szczególnie, jeśli ubrane są w sztywniejsze kapcie. Łatwo wówczas o przeziębienia, czy też otarcia stópek. Silikonowa podeszwa w skarpetkach abs idealnie chroni stopy dziecka przed przegrzaniem, a także przed wychłodzeniem od podłogi. To idealne rozwiązanie, gdy Twój maluch jest aktywny i nie usiedzi w miejscu.

Skarpetki abs zmieszczą się w wyjściowej torbie.
To bardzo ważny argument dla tych, którzy wychodząc z dzieckiem, zabierają ze sobą pół domu. Akcesoria niemowlęce zajmują dużo miejsca i wypełniają, nawet przepastną torbę, po brzegi. Z trudem zmieści się tam dodatkowe ubranko, o kapciach już nie wspominając. Skarpetki antypoślizgowe można zwinąć w kuleczkę i  - z braku miejsca - schować nawet do kieszeni. A jeśli jesteście rodziną wielodzietną, to zawsze łatwiej zabrać ze sobą kilka par dodatkowych skarpetek niż kapci :)

Skarpetki z silikonową podeszwą są trwałe.
Ile razy kupiłaś dziecku śliczne kapciuszki, które po kilku użyciach są brudne i przepocone? Ewentualnie stoją smętnie w kącie bez nadziei, że Twoje dziecko zechce je w końcu założyć. I stoją tak długo, aż maluch z nich wyrośnie. Kapciuszków zazwyczaj nie wrzucasz do pralki, a nie każda mama ma siłę prać je ręcznie. Pomijając już prostą rzecz, że dziecięce kapcie często schną długo.

Antypoślizgowe skarpetki Sterntaler z podeszwą abs są wykonane z materiałów najlepszej jakości - nie kurczą się w praniu, nie rozciągają, a podeszwa abs wciąż pozostaje na miejscu. Jeśli są brudne - możesz je wyprać (zalecane jest pranie w 40 stopniach ze skarpetkami odwróconymi na lewą stronę). Skarpetki abs schną w miarę szybko, a zresztą możesz ich mieć kilka par :) Wtedy zawsze będą w szafie zapasowe.

Przekonaliśmy Was, że skarpetki z podeszwą abs to MUST HAVE w szafie malucha?

zobacz i kup

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl